• Lucia Petrovičová

Ajurveda, čo je to?

AYURVEDA JE POVAŽOVANÁ ZA JEDEN Z NAJSTARŠÍCH LIEČEBNÝCH SYSTÉMOV NA SVETE. JE ZALOŽENÁ NA PRÍRODNÝCH ZÁKONOCH.


Človek, ako súčasť Vesmíru

Ajurvéda vníma život človeka, ako spojenie troch základných aspektov – duše, mysle a tela. Chápe ho ako súčasť nekonečného vesmírneho vedomia. Človek je utváraný rovnakými princípmi, ako celý Vesmír.


Ayurveda učí, že je svet zložený z piatich základných elementov (éteru, vzduchu, ohňa, vody a zeme). Rovnako tak i ľudské telo.Individuálna telesná konštitúcia

Každé telo má podľa ajurvédy svoju jedinečnú kombináciu týchto elementov. Nazýva sa konštitúcia. Celkom rozdeľuje tri základné konštitúcie (dóši) – vatta, pitta, kapha. Ayurveda sa usiluje o nastolenie rovnováhy medzi týmito konštitúciami (dóšami).


Čo je to choroba?

Choroba je stavom, kedy sú tri dóše v stave nerovnováhy. A nejedná sa iba o telesnú disharmóniu. Ayurveda vysvetluje tiež, že aj negatívne myšlienky a emócie je treba uvoľňovať. Pretože keď zostanú potlačené vnútri nás, môžu spôsobiť stav nerovnováhy – chorobu. A tak je veľmi vhodné udržiavať v súlade telo, mysel a emócie.


Liečebné postupy sa usilujú aj o naštartovanie neobmedzeného samoliečebného procesu.

K tomu sa používa niekoľko metód:


– masáže – meditácie – strava – práca s dychom – cvičenie – byliny a bylinné procedúry – olejové procedúry


Masáže a ájurvéda

Ayurveda dbá na vylúčenie toxínov z tela. Bez toho sa jedovaté látky iba ukladajú hlbšie do telesných tkanív. Za týmto účelom vyvinula, okrem iného, ​​systém olejových bylinných masáží. Tieto procedúry ďalej slúžia na obnovenie zdravia a samoliečebných schopností.


Tantra a ájurvéda

Tantra a ájurvéda majú rovnaké korene, venujú sa práci s životnou energiou. Pomáhajú žiť ľuďom zdravý, pokojný, svobodný a radostný život. Preto v našej ponuke spojujeme ájurvédské a tantrické masáže.


Pre www.tantrasavitryi.sk napísala Alice Nováková


Tradíčne a ájurvedské masáže


Napíšte nám, objednajte sa

Beriem na vedomie, že pre ďalšiu komunikáciu a riadne plnenie služieb sa spracúvajú moje osobné údaje (meno, tel.č., e-mail, prípadne fakturačné údaje). Zásady ochrany osobných údajov

★ Bratislava ★ Otvorené: pondelok až nedeľa 8:00 – 22:00, +421905343543

★ Trenčín ★ Otvorené: pondelok 13:00 – 20:00; utorok 14:00 – 20:00, +421905343543

★ Nitra ★ Otvorené: pondelok až nedeľa 8:00 – 22:00, +421904023256
★ Dolný Kubín ★ Otvorené: pondelok až nedeľa 8:00 – 22:00, +421910902764

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • YouTube - Bílý kruh

Mohli ste nás vidieť: