top of page

Masáž pŕs je príjemná a liečivá

Masáž pŕs a srdcového centra je miestom, kde sa stretáva relaxácia, senzualita, výživa. Často prináša hlboké emócie.


V tomto článku si povieme o anatómii a funkciach prsníkov. O symbolike, emóciach, rôznych vzorcoch správania a myslenia, ktoré sú spojené s ženskými prsiami. Dozviete sa aj o prínosoch odbornej masáže prsníkov.


Anatómia pŕs


Prsia sú neuveriteľné orgány, ktoré sú tvorené tukom, spojivovým tkanivom a tkanivom žľazy. Prsník je tvorený z mliečnych kanálikov a žliaz obklopených tukovým tkanivom, ktoré mu dodáva tvar a cit. Pod prsníkom sa nachádza hrudný sval (hlavný sval). Faktory ako tehotenstvo (kedy sú mliečne žľazy dočasne zväčšené), rýchla strata hmotnosti a vplyv gravitácie na telo počas

starnutia sa môžu postupne skombinovať a spôsobiť tak natiahnutie pokožky, ktoré môže zapríčiniť ochabnutie a ovisnutie prsníka.


Keď spoznávate svoje prsia, je dôležité, aby ste sa s nimi zoznamovali v rôznych obdobiach vášho cyklu, pretože sa môžu meniť v závislosti od toho, ako blízko ste ku menštruácii. Niektorým ženám sa napríklad zdá, že ich prsníky sú pred menštruáciou hrudkovité.Funkcie prsníkov


1. Súčasť lymfatického systému


Prsné tkanivo siaha až k kľúčnej kosti a do podpazušía, ktoré sú dôležitými miestami na pohyb lymfy.


Váš lymfatický systém je v podstate odpadovou vodou pre vaše telo. Skladá sa zo siete tkanív a orgánov, ktoré filtrujú toxíny a odstraňujú odpad z telesného systému.


Touto sieťou sa pohybuje aj lymfatická tekutina naplnená bielymi krvinkami, ktorá pomáha bojovať proti infekciám.


Podprsenky často sťahujú hrudník, stláčajú prsia a mliečne žľazy, ale tiež tlačia lymfatické žľazy v podpazuší. Lymfa potom nemôže prúdiť, hromadí sa v prsiach, kde spôsobuje problémy.


Keď ešte ženy podprsenky nenosili, pri chôdzi sa im prsia pohupovali a lymfatické žľazy sa tak pri každom kroku masírovali a stimulovali. Aj prsia súčasných žien potrebujú slobodu pohybu.

2. Dojčenie


Po pôrode sa v mliečných žlázach tvorí výživa pre novorodencov – materské mlieko. Ženské telo potom miesace až roky vytvára výživu. Tvorba mlieka a krmenie potomkov je dôležitou súčasťou života väčšiny ženskej populácie. Pre niektoré ženy je dojčenie, ťažkosti s dojčením alebo neschopnosť dojčiť, problémom, ktorý pretrváva dlhú dobu.


3. Estetika


Prsia sú nádherným priestorom ženského tela. Najkrajšie prsia na svete nie sú najväčšie, ako si veľa žien myslí, ale tie, o ktoré je počas celého života správne postarané. Ale nech už máte akékoľvek vlastné prsia, môžete z nich urobiť najkrajšie prsia na svete. Stačí s pochopením prijímať svoje telo a naučiť sa starať sa o seba s pozornosťou a pravidelne.


Symbolika a vzorce správania


Prsia sú pre väčšinu žien symbolom vyživovania a starostlivosti. Starostlivosti o iných. Je to veľmi hlboký vzorec, ktorý sme v dnešnej spoločnosti prijali za svoj. Dávaj, vyživuj, staraj sa o iných. Rob všetko preto, aby ostatní boli šťastní.


Robíš pre iných, na svoj úkor. Dotýkajú sa Ťa spôsobom, ktorý nie je vždy láskavý a úctivý. Miluješ sa a milovanie nie je vždy pre Teba uspokojujúce, tvoje potešenie nie je dôležité. Tvoje telo a tvoje prsia sú často iba objektom.


Mediálny obraz


Existuje nátlak na to, aby prsia boli určitého tvaru, veľkosti, formy. Je založený na mediálnom obraze, tak veľmi vzdialenom od prirodzenosti. Existuje tlak, aby si prsia ukazovala. A keď ich ukážeš, zase Ťa odsudzujú.


Ženské prsia môžu byť príliš veľké, príliš malé, a veľa iných vecí. A väčšina z nich nemá nič spoločné s Tebou, ani s Tvojím skutočným telom, ani s tým, ako sa túžiš prejaviť. Existujú priemyselné odvetvia, ktoré z ženských pŕs urobia "niečo iné a pre niekoho iného".


Prečo si pravidelne dopriať masáž pŕs?


Masáž pŕs a srdca otočí Vaši pozornosť smerom dovnútra. Smerom k vý