top of page

Prečo je naša tantra škola rozdelená na viac stupňov?

Na túto otázku vám odpovieme slovami Milana, jedného z účastníkov našich kurzov:

Ďakujem ti, Xenyie, ako aj celému tvojmu tímu za ďalší úžasný zážitok. Veľmi sa mi páčilo, že spolu s Vami a s ostatnými účastníkmi sme vytvorili výborný kolektív a celý kurz prebiehal vo veľmi príjemnej, uvoľnenej a dôvernej atmosfére.


Musím povedať, že na rozdiel od nultého kurzu som po tomto prvom stupni cítil dosť veľkú fyzickú únavu, ktorú som ešte niekoľko dní dospával. Neviem, či to bolo spôsobené tým množstvom nových pocitov a podnetov, ktoré sme na kurze zažili, alebo či sa vo mne začali odohrávať aj nejaké vnútorné zmeny, ktoré vyčerpali organizmus. Psychicky som sa ale cítil výborne a začínam na sebe badať aj v bežnom živote nejaké úvodné zmeny vo vzorcoch správania sa, čo ma veľmi teší a motivuje do ďalšieho rozvijania tejto stránky mojej osobnosti. Dokonca ma to motivuje až tak, že som si kúpil svoj prvý vlastný sarong. :)

Uvedomujem si, že tantrické učenie je veľmi rozsiahle a jeho aspoň čiastočné zvládnutie a zapracovanie do bežného života je dlhodobá cesta, ktorú nie je možné obsiahnuť a ani zvládnuť na jednom párdňovom kurze (a už vôbec nie na jednom víkendovom kurze pre "profesionálnych" tantra masérov, ako sa to propaguje v niektorých iných tantra "školách"). Som preto veľmi rád, že si sa rozhodla pre taký spôsob výučby, ktorý je rozdelený do viacerých stupňov, v rámci ktorých si môžeme postupne osvojovať duchovné aj praktické aspekty tohto učenia podľa svojich aktuálnych osobných možností a schopností. Nakoľko na základe doterajších dojmov a sebapozorovaní mám pocit, že rozvíjanie tohto učenia má pre mňa veľký zmysel, veľmi rád by som pokračoval v tejto ceste.

Rád by som sa preto zúčastnil aj na 2. stupni tantra školy. Ešte raz ďakujem za všetko a pozdravujem všetkých členov Sávitryí tímu.


Prečo je naša tantra škola rozdelená na viac stupňov110 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page