top of page

Tantra, veľké výhody pre moderného človeka

Keď prvýkrát počujete slovo “tantra”, môže vo vás vyvolať rôzné zvláštne asociácie. Ako podivný guru, ktorý učí skupinové sexuální praktiky, plné zakázaných a podivných vecí. Možno aj tajné stretnutia ľudí, ktorí sú neverní svojim partnerom a veľmi čudne sa správajú.

Alebo už viete, že vám tantra dáva veľké výhody do života?


Aká je realita učenia tantry?


Je veľmi jednoduché zistiť, že realita učenia tantry je zásadne odlišná. Ľudia v SR nie sú veľmi informovaní o tejto východnej tradícii a jej šíreniu na Západe. Rovnako, ako súčasné IT technológie a vedecké poznatky o svete, sú čoraz komplexnejšie. Tak aj komplexnosť tantry sa len prehĺbila. Toto starodávne písmo cestuje z kontinentu na kontinent počas stáročí. Každá kultúra a sociálne správanie zanecháva v nej svoje stopy. Alicia Keys, Kate Hudson a Sting so svojou manželkou praktizujú tantru a tantra jógu. Sú žiarivými príkladmi, že aj dávne učenie má svoje výhody pre moderného človeka.


Tantra a jej história


Takže odkiaľ pochádza tantra a čo je to presne? Je to systém filozofie zakotvený v sérii originálnych hinduistických a budhistických textov. Tie boli napísané v Indii približne v 1. tisícročí pred Kristom. Tantra je text, tradícia a prax. Termín tantra sa používa na opis všetkých troch prvkov. Vo svojom jadre sa tantra sústreďuje na spojenie so životnou silou. Môžeme si ju predstaviť ako na nástroj, ktorý prináša viac radostnej intimity do vášho života. Či už máte v súčasnosti partnera alebo nie.Na rozdiel od iných tradícií, ktoré hovoria o tele, ako nebezpečnom a hriešnom, tantra vidí telo a čisté potešenie, ktoré môže produkovať ako kanál k vyššiemu vedomiu. Neodsudzuje telesné potešenia, ako prekážku k čistému životu, plnému vyšších princípov.

Tantra je predovšetkým prax oslobodenia, a to určite nie je len o sexe. Aj keď môže vylepšiť váš sexuálny život mnohými spôsobmi.

Zlepšenie sexuálnej sebadôvery


Je ťažké premýšľať o niečom takom širokom, starom a kultúrne odlišnom. Bežný vzťah Slovákov k sexu je pomerne iný, ako to, čo nám ponúka tantra. A tak je veľmi praktické a osviežujúce niečo nového do svojho erotického života zahrnúť. Tantra môže byť skutočne jednoduchá a praktická. Rovnako ako moderné aplikácie, ktoré vám sľubujú, že vás naučia meditovať. Zvládnutie niektorých z týchto jednoduchých techník vám umožní prístup k transformačnému nástroju, ktorý zlepší vašu sexuálnu dôveru a vaše vzťahy.


Článok si môžete pozrieť aj ako video.
Pre mužov výučba Veľkého ťahu


Špeciálna taoistická technika, ktorá vám prinesie nové prežitky v tele a postará sa o roznesenie vzrušenia a uspokojenia do celého tela. Zmeňte svoj život a namiesto toho, aby vás sexuálna energia a pudy ovládali, začnite ovládať svoje telo a sexuálnu energiu vy! Preneste sa z krátkodobého vzrušenia spojeného s nasledovnou únavou do stavu blaženosti, sexuálnej nasýtenosti a pulzovania života v tele! Tantra vám dáva skutočne veľké výhody v milostnom živote.


Pre páry Kurz Harmonizácia čakierTantra má veľké výhody pre dlhodobé budovanie vzťahu. Podľa tantrickej náuky sú čakry špecifické časti tela, v ktorých sa zhromažďuje a potom nimi prúdi životná energia. V modernom poňatí súvisia so žľazami s vnútornou sekréciou. Keď si v páre navzájom hladíte tieto oblasti tela a spojíte sa v spoločnom rytme dychu, prinášate si navzájom prehĺbenie blízkosti, dôvery, komunikácie aj milovania.


Doma využijete tieto jemné dotyky v mnohých prípadoch:

  • pred milovaním,

  • na rýchle zrelaxovanie po náročnom dni,

  • na zkľudnenie pred zaspávaním,

  • ak potrebujete vykomunikovať v páre nejaký problém, po vzájomnej harmonizácii čakier nájdete ľahšie spoločné riešenie.


Ak sa chcete spýtať, potrebujete poradiť. Neváhajte ma kontaktovať


Pre www.tantrasavitryi.sk s láskou napísala Xenyie Suhayila Komers


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page